Prekių katalogas

Kokybiškas miegas – puikios savijautos, sveikatos dalis. Miego metu atsistato žmogaus odos, sąnarių, vidaus organų funkcijos, centrinės nervų sistemos veikla. Poilsiui skirta aplinka turi būti jauki, patogi, prisitaikanti prie žmogaus poreikių, švari. XXI a. žmogus atsisuko atgal į natūralią gamtą ir jos teikiamas gėrybes. Šiais laikais labiausiai vertinami namų tekstilės gaminiai su vilnos, pūkų-plunksnų, medvilnės užpildu. Turint tokią patalynę reikėtų žinoti ir jos priežiūros ypatumus. Visų pirma rekomenduojama išsinagrinėti gaminio etiketę ir laikytis jos nurodymų.
 
Vilnos audinio patalynės priežiūra
 
Vilna nuo seno vertinama kaip natūralus produktas, pasižymintis gera šilumos izoliacija ir oro pralaidumu. Ji geba sugerti didelį vandens garų kiekį – iki 33% savo pačios svorio, nesukeldama drėgmės pojūčio. Dėl savo natūralių savybių vilna nepritraukia dulkių, o tai lemia kokybiškesnį miegą vilnos pataluose.
Priežiūra:
• Purtymas ir vėdinimas
Vilnonę patalynę rekomenduojama reguliariai išpurtyti ir išvėdinti (jei neketinate gaminio šukuoti, geriausiai tinka sausas vėdinimas). Taip ji ilgiau išliks puri.
• Šukavimas
Norint kuo ilgiau džiaugtis vilnone patalyne, patartina ją šukuoti. Galima supurkšti vilną vandeniu (tinka naudoti specialų šampūną vilnai), palikti balkone lynojant (bet ne per stiprų lietų), išvalyti kaip kilimą sausame sniege ir tuomet iššukuoti su šukomis. Šukos-šepetėlis turi būti minkštas, plastikiniais ar natūraliais šėriais. Žinotina, kad naujų natūralios vilnos audinių pirminis plaukas yra linkęs nuslinkti.
• Cheminis valymas
• Skalbimas
Ketinant skalbti vilnonę patalynę, būtinai įsitikinkite, ar tai galima daryti. Pasižiūrėkite gaminio etiketę ir ką rekomenduoja pardavėjas. Iš UAB „Merkys“ siūlomos produkcijos skalbyklėje galima skalbti vilnonius gaminius su skalbiamos vilnos užpildu. Svarbu nustatyti tinkamą temperatūrą (ne aukštesnę nei 40 °C), vilnos režimą ir naudoti vilnai skirtas priemones.
Kai kuriuos gaminius galima skalbti rankomis. Iš vilnonių audinių labiausiai tinka skalbti merinosų avių vilnos gaminius, nes jie elastingi ir ilgiausiai išlaiko savo formą. Skalbiant rankomis negalima merkti į karštą vandenį, priemonės turi būti skirtos vilnos audiniams, negalima stipriai trinti, vandenį reikia atsargiai nuspausti, jokiu būdu stipriai nesukti. Jei vilnos audinys yra dekoruotas, patartina skalbti šaltame vandenyje. Pirmą kartą skalbiant, galima trumpai pamirkyti silpname acto ar druskos tirpale.
• Džiovinimas.
Visų pirma reikia suteikti gaminiui pirminę formą, kad džiovinamas gaminys nesideformuotų. Geriausia džiovinti ant lygaus paviršiaus, jokiu būdu nedžiauti ant radiatoriaus.
 
Pūkų-plunksnų patalynės priežiūra

Kodėl verta pasirinkti miegui pūkinius patalus? Jau nuo senų senovės geriausiai žinoma medžiaga, kurią naudojo antklodėms ir pagalvėms užpildyti, buvo vandenyje plaukiojančių paukščių plunksnos ir pūkai. Tokios antklodės pasižymi drėgmę sugeriančiomis ir šilumą gerai išsaugojančiomis savybėmis. Miegant mikroklimatas tampa idealus, nes pūkinės antklodės pašalina drėgmės perteklių. Dėl šių savybių lovoje palaikoma optimali organizmui temperatūra netgi tada, kai aplinkos temperatūra skiriasi. Pūkiniai patalai – natūralūs, minkšti ir jaukūs, prie jų nereikia pratintis. Pūkų patalus lengva iškedenti, jie ilgai nepraranda formos ir yra patvarūs. Šių patalų gyvavimo laiką prailgina tinkama priežiūra: purtymas, vėdinimas lauke. Antklodės su ančių pūkų-plunksnų užpildu yra pačios šilčiausios, todėl geriausiai tinka naudoti tiems žmonėms, kurie mėgsta miegoti ypač šiltai. Jos lengvos ir suteikia didelį komfortą.
Priežiūra:
• Skalbimas ir džiovinimas
Antklodes galima skalbti skalbyklėje iki 60°C temperatūros. Geriausia naudoti priemones, skirtas pūkams. Nenaudoti baliklių. Skalbti tik po vieną gaminį. Jei ketinate skalbti dvigulę antklodę, tai skalbimo mašinos pajėgumas turi būti ne mažesnis nei 9 kg. Prieš džiovinimą gaminiui derėtų suteikti formą. Išdžiūvus patartina gerai išpurtyti, nes skalbimo metu pūkai ir plunksnos tarpusavyje sulimpa.
Pūkinių pagalvių skalbti nerekomenduojama (nors tokia galimybė yra). Visgi, jei susigundysite skalbti pūkinę pagalvę, tokiu atveju uždėkite pagalvės užvalkalą, skalbkite tik vieną pagalvę ir sudarykite sąlygas greitam džiūvimui. Džiovinti ant radiatoriaus ar panašių priemonių draudžiama. Išdžiuvusią pagalvę gerai išpurtykite.
• Cheminis valymas
Cheminio valymo metu dažniausiai pūkai ir plunksnos išimamos bei išvalomos atskirai, todėl gaminiu galite džiaugtis lyg nauju.
• Purtymas ir vėdinimas
Pūkinę patalynę rekomenduojama reguliariai išpurtyti ir išvėdinti, taip ji ilgiau jums tarnaus, bus gaivesnė. Ypatingai gerai išsivėdina šalčių metu (balkone ar kieme).

Medvilninės patalynės priežiūra
 
Medvilnė – vienas iš dažniausiai naudojamų natūralių pluoštų pasaulyje. XX a. medvilnės užpildo antklodės buvo itin populiarios dėl savo kainos ir savybių: puikiai sugeria drėgmę ir nesielektrina, leidžia kvėpuoti kūnui ir tuo pačiu apsaugo žmogų nuo perkaitimo. Medvilninis audinys yra labai tvirtas, sunkiai plyšta, lengvai prižiūrimas, higieniškas, antialerginis, ilgaamžis.
Priežiūra:
• Skalbimas
Galima skalbti skalbykloje 40°C temperatūroje. Rekomenduojama gaminius prieš skalbimą surūšiuoti pagal spalvas ir tuomet skalbti. Patalynę patartina skalbti išvirkščiąja puse, neviršyti nurodytos temperatūros. Ypač margus ryškius audinius patartina prieš naudojimą išskalbti ir naujus.
• Cheminis valymas
• Vėdinimas
• Lyginimas (patalynės užvalkalų)

Sintetinės patalynės priežiūra
 
Poliesteris – tai sintetinė medžiaga, kuri naudojama antklodžių ir pagalvių užpildui, dygsniuojant impilus.
Uždaroji akcinė bendrovė „Merkys“ savo gaminiams naudoja tuščiavidurį silikonizuotą (Hollow Conjugate Siliconized) poliesterio pluoštą (ne „sinteponą“). Kiekvienas tokio pluošto plaukelis yra tuščiaviduris, dėl to jis laidus orui („kvėpuoja“) ir sugeria drėgmę. Šios savybės artimos natūraliems pluoštams. Pluošto plaukeliai padengti silikono sluoksniu, kuris atsparus netgi virinimui ir suteikia pluoštui slidumo bei elastingumo ir purumo.
Gaminių su poliesterinio pluošto užpildu priežiūra yra viena lengviausių ir paprasčiausių, juos galima skalbti skalbyklėje režimu, nurodytu gaminio etiketėje. Taip pat tinka vėdinimas ir cheminis valymas. Sintetiniai gaminiai higieniškai švarūs, todėl dažnai juos renkasi žmonės, alergiški natūraliems pluoštams.

Bendri pastebėjimai:
 
• Prižiūrint įsigytą patalynę svarbu vadovautis gaminio etikete.
• Brangi natūrali patalynė iš retų audinių reikalauja daugiau priežiūros.
• Patartina dažnai vėdinti (geriausia gryname ore) ir purtyti patalynę.
• Skalbiant svarbu įsitikinti, ar galima skalbti pasirinktą namų tekstilės gaminį. Jei galima, reikia nustatyti tinkamą temperatūrą ir parinkti tinkamas skalbimo priemones.
• Patalynės užvalkalus rekomenduojame skalbti išvirkščiąja puse, rūšiuoti pagal spalvas.