Prekių katalogas

Miegas ne tik kasdienis ritualas, bet ir gyvenimo būdo, puikios jausenos ir sveikatos dalis, todėl svarbu miego erdvę pritaikyti savo poreikiams ir asmeniniam jaukumui. Pakalbėsime plačiau apie antklodes. Nenuostabu, jog daugelį iš mūsų kankina klausimas, kokia antklodė man labiausiai tiktų?

Vilnonė patalynė

Vilna nuo seno vertinama kaip natūralus produktas, pasižymintis gera šilumos izoliacija ir oro pralaidumu. Ji geba sugerti didelį vandens garų kiekį – iki 33% savo pačios svorio, nesukeldama drėgmės pojūčio. Dėl savo natūralių savybių vilna nepritraukia dulkių, o tai lemia kokybiškesnį miegą vilnos pataluose.

Vilnos užpildo antklodės

Vilnos užpildo antklodės skiriasi savo šiluma priklausomai nuo vilnos kiekio į kvadratinį metrą.
• 200–250 g/m2 – vasarinės plonos antklodės, jos tinkamos ir kitais metų laikais, jei namų temperatūra apie 24 laipsnius ir daugiau arba žmogus mėgsta miegoti vėsiau.
• 400–450 g/m2 – universalios antklodės, jos tinkamos, jei namų temperatūra 20-22 laipsniai, jei pas Jus šalta 18 ir mažiau laipsnių, rinkitės žieminę antklodę. Tvankiomis vasaros dienomis rekomenduotina vasarinė antklodė.
• 500 g/m2 – žieminės šiltos antklodės.

Skalbiamos vilnos užpildo antklodės
 
Šios antklodės išsiskiria iš kitų antklodžių ir rekomenduotinos alergiškiems žmonėms, mažiems vaikams. Skalbiamos vilnos užpildo antklodžių vilna švari, gerai apdorota. Paprastai būna ne mažiau kaip 7 minučių plauta 70 laipsnių temperatūroje ir ne mažiau 3,5 minučių džiovinta 80 laipsnių temperatūroje, papildomai iškaršta. UAB „Merkys“ kiekvienai šios vilnos partijai turi išduotą plovimo-valymo sertifikatą.

Vilnos audinio antklodės

Atviros vilnos antklodės padidina miego komfortą, ypatingai, jei miegama po nevilkta antklode. Tokiu būdu stimuliuojama žmogaus kraujotaka, gerėja sveikatos būklė. Dėl šios priežasties, dažnai žmonės įsigyja ne tik vilnos audinio antklodę, bet ir čiužinėlį.
„Šilti sapnai“ siūlomos vilnos audinio antklodės yra itin aukštos kokybės. Dvigubo audinio itin šiltos, viengubo – rekomenduojamos tuo atveju, jei namuose šilta arba mėgstama miegoti vėsiau.
Renkantis antklodę, svarbu atkreipti dėmesį į vilnos rūšį. Pas mus rasite iš paprastos avies, merinosų avių, kupranugarių ir alpakų vilnos antklodžių.

Merinosų vilna

Merinosų vilna kerpama iš merinosų avių. Jų vilna yra ypatingai elastinga, todėl gaminiai išsiskiria ilgaamžiškumu. Ši vilna pasižymi švelnumu, nealergizuoja odos, todėl labai tinka vaikams ir jautriems žmonėms.
Kupranugarių vilna
Kupranugarių vilna yra pati švelniausia iš natūralių vilnų, ji geriausiai palaiko natūralią organizmo šilumą ir drėgmės pusiausvyrą, sukuria puikų mikroklimatą. Kupranugarių vilna geba sugerti iki 50 % savo pačios svorio, todėl miegodami po kupranugarių vilnos antklode jūs neperkaisite. Kupranugarių vilna nesielektrina, nepritraukia dulkių.
Gydomosios savybės: kupranugarių vilnoje yra vienas iš didžiausių kiekių gyvulinio vaško (lanolino). Lanolinas teigiamai veikia odą, raumenis ir sąnarius. Dėka kupranugario vilnos sausos šilumos ir gero šildančio efekto, ji aktyvina medžiagų apykaitą, skatina regeneracinius procesus audiniuose.
Kupranugarių vilnos audiniu laikomas audinys nuo 5% kupranugarių vilnos, audiniuose 100% kupranugario vilnos niekada nebūna.
Dėl savo savybių, itin aukštos kokybės ir nedidelio kupranugarių skaičiaus, kupranugarių vilna laikoma prabangos gaminiu, yra brangi ir vertinama.
Alpakų vilna
Apie alpakų vilną skaldo legendos. Ji minkštesnė ir tvirtesnė nei kašmyro, lengvesnė nei avies, švelni kaip merinosų ir spindinti kaip šilkas - alpakų vilna yra prabangos produktas.
Gaminiai su alpakos vilna yra išskirtinai švelnūs, lengvi ir patvarūs (ši vilna 3 kartus tvirtesnė nei avių), sunkiai veliasi ir lamdosi. Priklausomai nuo alpakos amžiaus bei veislės, jos vilna vidutiniškai 4-6 kartus geriau išlaiko šilumą nei avies. Turi puikias termoreguliacines savybes (šaltyje šilta, o esant šiltam orui ne karšta). Atspari purvinimuisi, nesukelia alerginių reakcijų, todėl tinkama alergiškiems žmonėms bei vaikams.

Pūkų-plunksnų patalynė

Kodėl verta pasirinkti miegui pūkinius patalus? Jau nuo senų senovės geriausiai žinoma medžiaga, kurią naudojo antklodėms ir pagalvėms užpildyti, buvo vandenyje plaukiojančių paukščių plunksnos ir pūkai. Tokios antklodės pasižymi drėgmę sugeriančiomis ir šilumą gerai išsaugojančiomis savybėmis. Miegant mikroklimatas tampa idealus, nes pūkinės antklodės pašalina drėgmės perteklių. Dėl šių savybių lovoje palaikoma optimali organizmui temperatūra netgi tada, kai aplinkos temperatūra skiriasi. Pūkiniai patalai – natūralūs, minkšti ir jaukūs, prie jų nereikia pratintis. Pūkų patalus lengva iškedenti, jie ilgai nepraranda formos ir yra patvarūs. Šių patalų gyvavimo laiką prailgina tinkama priežiūra: purtymas, vėdinimas lauke. Antklodės su ančių pūkų-plunksnų užpildu yra pačios šilčiausios, todėl geriausiai tinka naudoti tiems žmonėms, kurie mėgsta miegoti ypač šiltai. Jos lengvos ir suteikia didelį komfortą. Šia savybe jos išsiskiria iš kitos rūšies patalynės. Jei norite miegoti po itin lengva, kvėpuojančia ir tuo pat metu po išskirtinai šilta antklode, laikas išbandyti pūkinę antklodę.
Nuo seno egzistuoja mitas, jog pūkinėje patalynėje gausu dulkių erkučių, šiais laikais gaminamas pūkinės patalynės užpildas yra tinkamai apdorotas, išvalytas. Tad jei norite miegoti lyg ant debesies, pūkinės antklodės Jums puikiausiai tiks.
 
Šilkinė patalynė
 
Antklodės su natūraliu šilko užpildu yra labai vertinamos visame pasaulyje. Jos iš kitų išsiskiria tuo, kad šilkas karštuoju metų laikotarpiu yra linkęs vėsinti, o šaltuoju periodu – šildyti. Maža to, šilkas puikiai sugeria drėgmę – panašiai kaip vilnos pluoštas, net du kartus daugiau nei medvilnė ir daugiau net už liną,- tačiau pats išlieka sausas.
 
Medvilninė patalynė
 
Medvilnė – vienas iš dažniausiai naudojamų natūralių pluoštų pasaulyje. XX a. medvilnės užpildo antklodės buvo itin populiarios dėl savo kainos ir savybių: puikiai sugeria drėgmę ir nesielektrina, leidžia kvėpuoti kūnui ir tuo pačiu apsaugo žmogų nuo perkaitimo. Medvilninis audinys yra labai tvirtas, sunkiai plyšta, lengvai prižiūrimas, higieniškas, antialerginis, ilgaamžis.
Kalbant apie medvilninių antklodžių šilumą, svarbu pabrėžti, kad jos ryškiai nusileidžia vilnonėms ir pūkinėms antklodėms. Antklodes su medvilnės užpildu daugiau rekomenduojama naudoti šiltuoju metų laiku.
Ką byloja medvilnės užpildo kiekis kvadratiniame metre:
• 150 g/m2 – itin plona antklodė-užklotas tinkantis karštoms vasaroms dienoms ar kaip papildomas vakaro užklotas. UAB „Merkys“ gaminami komplektai dar naudojami kaip lovos užtiesalai;
• 400 g/m2 – plonos vasarinės antklodės tinkamos naudoti šiltuoju metų laiku;

Sintetinė patalynė
 
Poliesteris – tai sintetinė medžiaga, kuri naudojama antklodžių ir pagalvių užpildui, dygsniuojant impilus.
Uždaroji akcinė bendrovė „Merkys“ savo gaminiams naudoja tuščiavidurį silikonizuotą (Hollow Conjugate Siliconized) poliesterio pluoštą (ne „sinteponą“). Kiekvienas tokio pluošto plaukelis yra tuščiaviduris, dėl to jis laidus orui („kvėpuoja“) ir sugeria drėgmę. Šios savybės artimos natūraliems pluoštams. Pluošto plaukeliai padengti silikono sluoksniu, kuris atsparus netgi virinimui ir suteikia pluoštui slidumo bei elastingumo ir purumo.
Sintetiniai gaminiai higieniškai švarūs, todėl dažnai juos renkasi žmonės, alergiški natūraliems pluoštams. Sintetinė patalynė yra palyginus lengva, labiau pasipūtusi. Ji nesuteikia tokios miego kokybės kaip vilnonė ir pūkinė patalynė, bet ji yra pakankamai šilta.
Sintetinės patalynės storis:
• 200 g/m2 – plona vasarinė antklodė;
• 300-350 g/m2 – universali antklodė, tinkanti 20-22 laipsnių temperatūrai;
• 450 g/m2 – žieminė, šilta antklodė.

Bendri pastebėjimai renkantis antklodę:

• Įsiklausykite į savo poreikius ir lūkesčius;
• Atkreipkite dėmesį į antklodės privalumus ir trūkumus;
• Svarbi namų temperatūra ir antklodės šiluma, storis, rūšis;
• Universalios antklodės tinka namuose, kuriuose namų temperatūra visus metus būna apie 20–22 laipsnius.

Jaukaus ir šilto poilsio su Šiltais sapnais.